Eén stad, vier dorpen en een buurtschap - Gemeente Hummelo en Keppel 1818-2004
OverzichtOok de gemeente Hummelo en Keppel ontkwam niet aan de gemeentelijke herindeling die vanaf het eind van de 20e eeuw in onze streek werd uitgevoerd. Met ingang van 2005 zal de gemeente Hummelo en Keppel, samen met de gemeenten Vorden, Hengelo (Gld.), Steenderen en Zelhem voortgaan onder de naam Bronckhorst.
Het gemeentebestuur besloot om ter gelegenheid van het afscheid een boek te laten samenstellen waarin de geschiedenis van de gemeente, die van 1818 tot en met 2004 heeft bestaan, is vastgelegd.
Dit boek is in de eerste plaats gemaakt voor de inwoners van de gemeente Hummelo en Keppel, maar het is ook buitengewoon interessant voor iedereen die belangstelling heeft voor de historie van een gemeente rijk aan tradities, cultuur en natuurschoon.
In aparte hoofdstukken wordt uitgebreid ingegaan op de bestuurlijke, culturele, sociale en natuurhistorische aspecten van de gemeente Hummelo en Keppel. In combinatie met talloze illustraties, waarvan vele niet eerder gepubliceerd zijn, is een bijzonder document ontstaan voor iedereen die zich verbonden weet met wat wel 'de mooiste gemeente van Nederland' werd genoemd.